Quizy

Jaką doshą jesteś?

O czym jest ten Quiz?

Sprawdź, jaką doshą jesteś

Według ajurwedy, świat składa się z 5 żywiołów, które łączą się ze sobą w różnych kombinacjach tworząc trzy dosze, takie jak:

  • Vata,
  • Pitta,
  • Kapha.

Vata to połączenie powietrza i przestrzeni, pitta — ognia i wody, a kapha to kombinacja wody i ziemi. 

Dosze wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Każda z nich jest niezbędna dla naszej fizjologii i nie jest ani lepsza ani gorsza od pozostałych. U większości osób występuje dominacja jednej doszy i kilka cech z pozostałych. Jednak u niektórych następuje dominacja dwóch dosz, np. vaty i kaphy lub vaty i pitty, a nawet równowaga trzech dosz.

Znajomość doszy może pomóc Ci zaprojektować zdrowy styl życia dopasowany do potrzeb Twojego organizmu, co przełoży się na zrównoważone i szczęśliwe życie. Jednak pamiętaj, że poniższy test da Ci jedynie pogląd na to, jaka jest Twoja dosza, więc podejdź do niego z pewną rezerwą. Dokładnej oceny organizmu i ustalenia Twojego typu konstytucyjnego powinien dokonać konsultant ajurwedyjski, terapeuta lub lekarz. 

Ważne: Odpowiadając na pytania, pomyśl o całym swoim życiu i weź pod uwagę co najmniej ostatnie 12 miesięcy lub więcej, a nie aktualny stan, który towarzyszy Ci od tygodnia, czy dwóch. Może się zdarzyć, że nie każda odpowiedź będzie pasowała do Ciebie idealnie. Wybierz tę, która najlepiej do Ciebie pasuje. I pamiętaj, w teście nie ma złych odpowiedzi. 

Uzupełnij wszystkie wymagane pola, a wyniki testu pojawi się automatycznie. 

Budowa ciała
Twarz
Włosy
Cera
Oczy
Usta i zęby
Paznokcie
Sen
Sny
Temperatura ciała
Potliwość
Apetyt
Smak
Trawienie
Wypróżnienie
Pamięć
Stan emocjonalny
Podejmowanie decyzji
Sposób mówienia
Sytuacje stresujące
Relacja z pieniędzmi
Przyszłość
Wypełnij email, aby zobaczyć wyniki, lub nacisnij guzik "Sprawdź wynik"
Email
Sprawdź wynik